MYJNIE SAMOCHODOWE, BUDOWA MYJNI SAMOCHODOWYCH, MYJNIA SAMOCHODOWA, CENA, MONTAŻ MYJNI SAMOCHODOWYCH, SPRZEDAŻ, MYJNIA BEZDOTYKOWA, MYJNIA ALTO, MYJNIE ALTO, CENA BUDOWY, samoobsługowy automat parowy, ekologiczne myjnie parowe, myjnie kontenerowe
Facebook myjnie samochodowe
Youtube myjnie samochodowe
Google plus myjnie samochodowe
Nasze myjnie samochodowe na Allegro
Nilfisk Intercars Car Wash Technology Tammermatic Envo Group Inter Clean

Myjnia krok po kroku

Opis zawiera wszystkie kroki potrzebne do wykonania inwestycji budowy ekologicznej myjni bezdotykowej CW Consulting. Ekologiczne myjnie samochodowe CW Consulting. Jak to wygląda? To wszystko bardzo proste! 

Zaczynamy od znalezienia działki, przez uzyskanie warunków zabudowy, otrzymanie pozwolenia na budowę, oraz wybudowania i w końcu uruchomienia myjni.

Zaczynając od wybrania odpowiedniej działki pod budowę myjni bezdotykowej, należy zwrócić uwagę aby  spełniała ona dwa podstawowe kryteria:

  1. Atrakcyjna lokalizacja - to lokalizacja przy dużych skupiskach takich jak centrum miasta, osiedle domków jednorodzinnych, osiedle bloków, miasteczka najlepiej powyżej pięciu tysięcy mieszkańców. Dobrze żeby tka działka inwestycyjna usytuowana była przy głównych ulicach, przy skrzyżowaniach czy rondach. Można zwrócić uwagę również na dogodne usytuowanie przy obiektach zwiększających jej atrakcyjność jak: stacje benzynowe, stacje gazu, centra handlowe, większe sklepy a nawet  stacje diagnostyczne. Istotna jest również odpowiednia widoczność myjni, ale też Łatwy dojazd, możliwość zjazdu zarówno z prawej jak i lewej strony.

  2. Odpowiednia powierzchnia działki pod budowę myjni bezdotykowej. To taka powierzchnia żeby można było ustawić myjnię z możliwością wygodnego, komfortowego przejazdu użytkownikowi.  Poniższa tabela przedstawia zestawienie minimalnych powierzchni do budowy myjni bezdotykowej, oczywiście w zależności od ilości stanowisk i ilości odkurzaczy.TYP POWIERZCHNIA SAMEGO OBIEKTU POWIERZCHNIA DZIAŁKI Z DOJAZDAMI
dwustanowiskowa 60 m2 270 m2
trzystanowiskowa 90 m2 360 m2
czterostanowiskowa 120 m2 450 m2
czterostanowiskowa kontener 150 m2 540 m2
pięciostanowiskowa 150 m2 540 m2
pięciostanowiskowa kontener 180 m2 630 m2
sześciostanowiskowa 180 m2 630 m2
sześciostanowiskowa kontener 210 m2 720 m2
ośmiostnowiskowa 210 m2 810 m2

 

Aby uatrakcyjnić stanowiska myjące,na terenie myjni istnieje również możliwość umieszczenia odkurzacza. Możemy założyć, że jedno stanowisko do czyszczenia wnętrza auta zajmuje ok 20 m2, czyli na każde tego typu miejsce doliczamy 20m2 plus oczywiście dojazdy.

Forma własności nieruchomości pod budowę myjni bezdotykowej

Ne ma znaczenia czy nieruchomość jest naszą własnością czy też jesteśmy wyłącznie jej dzierżawcami. Jednak przy podpisywaniu umowy warto pamiętać o tym, że na wybudowanie myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ  czyli wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W przypadku umowy dzierżawy warto ją jednak  zawrzeć na jak najdłuższy okres, tak abyśmy mogli spokojnie funkcjonować i korzystać z wzrastającej popularności naszego obiektu – ekologicznej myjni bezdotykowej, nawet na dwadzieścia lat. 

Formalności. Można zadbać o wszystko samemu i dopiero  wykonanie adaptacji zlecić architektowi. Można też  wynająć osobę, która załatwi wszystkie sprawy.  Należy wówczas podpisać umowę z architektem, określającą oczywiście harmonogram prac, tak aby zabezpieczyć się przed nadmiernym przedłużaniem realizacji inwestycji.

Czy możemy na wybranym terenie postawić myjnie?

Wybierając działkę należy sprawdzić warunki zabudowy lub plan zagospodarowania terenu. Jak już zostało wspomniane wcześniej, aby rozpocząć realizację inwestycji myjnia bezdotykowa, na danym terenie, zgodę na to musi wyrazić odpowiedni organ - burmistrz, wójt czy prezydent miasta. Jeżeli dana działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania terenu, decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu wydawana jest na bazie tego właśnie planu. Jest to najkorzystniejsza sytuacja ponieważ decyzja wydawana jest w krótkim terminie. Jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana i w takim przypadku trzeba wystąpić o warunki zabudowy. 

Pozwolenie na budowę. 

Jeżeli zostały wydane warunki zabudowy, lub plan zagospodarowania przewiduje inwestycję tego typu, architekt może przystąpić do przygotowania dokumentacji do pozwolenia na budowę. W ramach takiej dokumentacji trzeba wykonać projekty podłączeń wody, prądu, gazu. Dodatkowo trzeba wykonać plan zagospodarowania terenu. W zależności od wymagań gminy może wystąpić konieczność wykonania raportu oddziaływania na środowisko. Muszą zostać również podpisane warunki dostawy mediów z odpowiednimi dostawcami. Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, urząd ma  miesiąc na jego rozpatrzenie. W przypadku, gdy zajdzie potrzeba uzupełnienia wniosku, czas ten może się trochę wydłużyć. Po rozpatrzeniu wniosku, czekamy aż się uprawomocni. Trwa to dwa tygodnie. Po tym okresie możemy przystąpić do budowy myjni. 

Budowa myjni. 

Prace budowlane przy przygotowaniu placu pod  myjnię bezdotykową trwają około miesiąca. Zakres tych prac to min. podłącze prądu, gazu i wody. Sam montaż wiaty oraz urządzeń trwa w zależności od rodzaju myjni i ilości stanowisk, zazwyczaj od dwóch dni do tygodnia.

Odbiór myjni 

Po zakończeniu inwestycji należy ją zgłosić w gminie jako gotową do odbioru. Pozwolenie na budowę określa, jakie instytucje muszą zostać powiadomione o odbiorze. I tak po załatwieniu tych wszystkich formalności możemy już uruchomić naszą ekologiczną  myjnię bezdotykową i rozpocząć zarabianie pieniędzy.CW Consulting
87-800 Włocławek, ul. Toruńska 216
biuro@cwconsulting.pl
Tel +48 54 413 80 08
Tel +48 730 65 30 30
Fax +48 54 414 07 75

Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej CWConsulting.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy<br> Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie:

CW Consulting
ul. Toruńska 216, 87-800 Włocławek
NIP 8931149257, REGON 910355090

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w celach : Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, poprawienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych można zrobić korzystając z poniższego kontaktu.

Drogą elektroniczną:
E-mail: biuro@cwconsulting.pl

Korespondencyjnie:
CW Consulting
ul. Toruńska 216, 87-800 Włocławek
Z dopiskiem: „OCHRONA DANYCH”.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podane przez państwa dane osobowe przetwarzamy w następujących celach: Podane dane zbierane i przetwarzane są przez nas tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celów do jakich zostały zebrane oraz tych wynikających z przepisów prawa.